[dt_sc_fullwidth_section first][dt_sc_widgets widget_name=”mtphr_dnt_widget” widget_wpname=”mtphr-dnt-widget” widget_wpid=”mtphr-dnt-widget-1″ title=”” ticker=”6854″ ticker_title=”1″ /]

[dt_sc_one_half first]

O projekcie

Projekt Polskiej Szkoły w Glasgow pt. „ Radio Dzieciom” wygrał w grudniu 2015 roku prestiżową nagrodę British Academy w kategorii „ Supplementary Schools” (szkół uzupełniających, nadprogramowych). Jego celem było emitowanie audycji radiowych, przygotowywanych i prowadzonych przez naszych uczniów. W ramach projektu nasi podopieczni pracowali nad rozwijaniem swych umiejętności językowych, a także poznawali aspekty techniczne nagrywania i edycji dźwięku. Od lutego do czerwca 2016 roku uczniowie, pod kierunkiem nauczycieli, przygotowali 18 audycji radiowych, regularnie emitowanych na antenie internetowego „Radia Sikorski”. Zaprezentowaliśmy wiele audycji cyklicznych w rozmaitej tematyce: np. „Zwiastuny wiosny”, „Radiowy Atlas Ptaków”, słuchowisk – m.in. „Zamach na Kutscherę”, „Kopciuszek”. Co tydzień można było wysłuchać także powieści w odcinkach, np. „Mały książę” A. de Saint-Exupery’ego, baśni, polskich podań, legend, licznych wierszy i piosenek. Najstarsi uczniowie mieli okazje przeprowadzić wywiady z interesującymi gośćmi odwiedzającymi naszą szkołę. Uwieńczeniem projektu była audycja na Dzień Mamy, w której uczestniczyli uczniowie ze wszystkich klas. Przedsięwzięcie będzie kontynuowane na szkolnym kanale YouTube. Zapraszamy do słuchania naszych audycji i życzymy dobrego odbioru!

[/dt_sc_one_half][dt_sc_one_half ]

About the project

Our school project „Childrens’ Radio” won the prestigious – the 2015 British Academy Schools Language Award in the category: “Supplementary Schools”. The aim of the project was to create a school radio and broadcasts regularly transmitted on the internet “Radio Sikorski”. „Childrens’ Radio” bacame an excellent opportunity for our pupils to improve their language skills and learn more about the technical aspects of broadcasting and sound recording. We prepared 18 radio programmes, which were transimitted on weekly basis (on Saturdays and Sundays) from February to June 2016. Our pupils recorded the periodical shows i.e.: “Spring”, “Radio Atlas of Birds”, some radio dramas i.e. “Franz Kutschera assassination”, “Cinderella”, serialised book readings i.e. “ The little prince” by A. de Saint Exupery as well as many songs and poems. The oldest had a chance to interview interesting guests, who had visited our school. Our Mothers’ Day radio show finalised the project and involved the majority of our pupils from all levels. Everyone had an opportunity to record their own wishes for the dearest mums. The project will continue on our school’s YouTube channel, so please feel free to join us – listen, enjoy and have a good radio reception!

[/dt_sc_one_half]

[dt_sc_one_third first][/dt_sc_one_third][dt_sc_two_third ][/dt_sc_two_third][/dt_sc_fullwidth_section]