Projekt „Radio Dzieciom”

       Nasza Polska Szkoła realizuje w tym roku projekt pt. ?Radio dzieciom?. Celem projektu jest nagrywanie przez uczniów różnych audycji i słuchowisk radiowych. Jest to ciekawe zadanie i angażują się wszystkie klasy, nawet maluchy. Nagrywamy piosenki, wiersze jak ?Na straganie? i ?Ptasie radio?, wywiady z ciekawymi ludźmi, np. z prof. Robertem Frostem, opowieści biblijne. Aktualnie uczniowie starszych klas przygotowują słuchowisko ?Zamach na Kutscherę?, którego akcja rozgrywa się w czasie II wojny światowej w Warszawie. Mamy też propozycję dla dorosłych. Pomysł polega na nagraniu przez rodziców bajek i dobranocek dla małych dzieci.

Nasz radiowy projekt zwyciężył w konkursie British Academy. W nagrodę otrzymaliśmy ?ładny? czek i kupiliśmy sprzęt do nagrywania.

Projekt ?Radio Dzieciom?

Julia Serdycka kl.6

5