Zajęcia dodatkowe – Język polski mniej obcy

?Język polski mniej obcy? ? koło wspomagające naukę języka polskiego dla kl. IV-VI

Ofertę zajęć dodatkowych kieruję do uczniów kl.IV-VI, chcących rozwijać swe umiejętności językowe poprzez różnorodne ćwiczenia stylistyczne, leksykalne (słownikowe), gramatyczne i ortograficzne.

Zajęcia miałyby również na celu doskonalenie sprawności płynnego czytania ze zrozumieniem oraz dbałości o ksiazkiwypowiedź ustną – właściwego komunikowania się w języku polskim.

Zaplanowałam szereg zabaw językowych, gier, rebusów i testów ? tak, by język polski stawał się ?mniej obcy?.

Zajęcia te miałyby wspomagać naukę języka polskiego poprzez zabawę, a w dalszej perspektywie ? przygotowywać uczniów rozważających możliwość uczestniczenia w kursie języka polskiego jako obcego na poziomie GCSE.

Zapraszam serdecznie!

Ewa Kwiatkowska