Wolne lektury

Wolne Lektury  (www.wolnelektury.pl) to darmowa biblioteka internetowa, która swoje funkcjonowanie rozpoczęła w 2007 roku, koncentrując się na publikowaniu lektur zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Aktualnie w zbiorach biblioteki znajduje się ponad 2480 utworów. Projekt jest realizowany we współpracy z bibliotekami cyfrowymi, m.in. Biblioteką Narodową, Zakładem Narodowym im. Ossolińskich, Śląską Biblioteką Cyfrową, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

 

W załącznikach znajdą Państwo informacje od Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Londynie na temat projektu ?Wolne Lektury ? literatura piękna i dzieła sztuki dla Polonii i Polaków mieszkających za granicą?.

czytamy-wszedzie-infografika  plakat-czytamy-wszedzie  ulotka-czytamy-wszedzie