Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

Drodzy Rodzice, bardzo prosimy o indywidualne zaopatrzenie uczniów w podręczniki. Szkoła posiada do sprzedaży ograniczoną ilość podręczników do poszczególnych klas. W tej sprawie prosimy o kontakt z dyrektorem szkoły: beata.koryga@polskaszkolaglasgow.co.uk

LISTA PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2020/2021

Zerówka młodsza (5-latki)

Informacja o podręcznikach zostanie podana wkrótce.

Zerówka starsza (6-latki)

Informacja o podręcznikach zostanie podana wkrótce.

Klasa 1
  • Lokomotywa kl.1 – elementarz cz.1 i 2 i ćwiczenia Czytam i piszę cz.1, 2, 3, 4.
  • Zeszyt do ćwiczeń grafomotorycznych i kaligrafii, Wyd. Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Podręczniki można nabyć w księgarni www.polbooks.co.uk lub w księgarniach w Polsce. Elementarz cz. 1 i 2 można kupić używany od uczniów z byłych klas pierwszych.

Klasa 2
  • Lokomotywa kl.2 – podręcznik cz.1 i 2 i ćwiczenia Czytam i piszę cz.1, 2, 3, 4. Wyd. Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Podręczniki można kupić w księgarni www.polbooks.co.uk lub w księgarniach w Polsce. Podręcznik cz. 1 i 2 można kupić używany od uczniów z byłych klas drugich.

Klasa 3
  • Lokomotywa kl.3 – podręcznik cz.1 i 2 i ćwiczenia Czytam i piszę cz.1, 2, 3 i 4. Wyd. Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Podręczniki można kupić w księgarni www.polbooks.co.uk lub w księgarniach w Polsce. Podręcznik cz. 1 i 2 można kupić używany od uczniów z byłych klas trzecich.

Klasa 4
  • Język polskiMiędzy nami kl.4, podręcznik, zeszyt ćwiczeń część 1 i część 2 wersja A (ćwiczenia dwuzeszytowe), wyd. Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.
  • HistoriaWczoraj i dziś kl.4, podręcznik i zeszyt ćwiczeń, wyd. Nowa Era.
  • Geografia – Tajemnice przyrody kl.4, podręcznik i zeszyt ćwiczeń, wyd. Nowa Era. Podręczniki można kupić w księgarni www.polbooks.co.uk lub w księgarniach w Polsce.

Klasa 5
  • Język polski – W radosnym kręgu, podręcznik i ćwiczenia, nowe wydanie 2020, kl. 5, autor: Małgorzata Pawlusiewicz (podręcznik polonijny).
  • Historia – Historia Polski kl. 5 – średniowiecze, autor: Witold Bobiński (podręcznik polonijny). Podręczniki polonijne można kupić w księgarni czytamimowiepopolsku.com/pl
  • Geografia – Planeta Nowa kl. 5 – podręcznik i zeszyt ćwiczeń, Atlas geograficzny dla uczniów klas 5–8, wyd. Nowa Era. Podręcznik do geografii można kupić w księgarni www.polbooks.co.uk lub w księgarniach w Polsce.

Klasa 6
  • Język polski – Sercem w stronę ojczyzny – czytanka kl. 6 (podręcznik polonijny).
  • Historia – Historia Polski dla klasy 7- Od niewoli do niepodległego państwa, autor: Witold Bobiński (podręcznik polonijny). Podręczniki polonijne można kupić w księgarni czytamimowiepopolsku.com/pl
  • Geografia – Planeta Nowa kl.7– podręcznik i zeszyt ćwiczeń, Atlas geograficzny dla uczniów klas 5–8, wyd. Nowa Era. Podręcznik do geografii można kupić w księgarni www.polbooks.co.uk lub w księgarniach w Polsce.

Klasa 7
  • Język polski – Bliżej Polski – czytanka kl. 7 (podręcznik polonijny).
  • Historia – Historia Polski kl. 8 – od II do III Rzeczpospolitej, autor: Witold Bobiński (podręcznik polonijny). Podręczniki polonijne można kupić w księgarni czytamimowiepopolsku.com/pl
  • Geografia – Planeta Nowa kl.7 – podręcznik, zeszyt ćwiczeń, Atlas geograficzny dla uczniów klas 5–8, wyd. Nowa Era Podręcznik do geografii można kupić w księgarni www.polbooks.co.uk lub w księgarniach w Polsce.